MAASTIKUARHITEKTUURI KUU 2023

Sellel postitusel on 1 vastus


Eesti Maastikuarhitektuuri Selts on maastikuarhitektuuri kuud tähistanud juba aastast 2008. Aprillikuus korraldame mitmeid erinevaid üritusi tartlastele, Maaülikooli tudengitele, seltsi liikmetele ja kõigile teistele huvilistele.

Sel aastal vaatasime meie linnaruumi seoses märksõnaga "aeg" - kuidas on meid ümbritsev keskkond muutunud ajas ja milline võiks see olla 10, 50 või 100 aasta pärast? Kes saavad linnaruumi muuta? Mida me ise oma elukeskkonna tuleviku heaks teha saame?

Kuud alustasime installatsiooniga "Võta aega" 1. aprillil. Seadsime üles puhkekohad kolme kohta Tartu kesklinna: Ülejõe parki, Kaubamaja juurde ja Rüütli tänavale. Installatsioon andis võimaluse  kõigile meelde tuletada linnaruumis puhkamise, peatumise ja nautimise hetki.  Installatsioon oli üleval 24 tundi.


Ürituse galerii siin.

Programm jätkus kahe filmiõhtuga. 12. aprillil linastus Tartu Elektriteatris 2015. aasta film "Sipelgapesa". mis portreteerib Lasnamäe garaažikompleksis käivat vilgast elu. 19. aprillil vaatasime EMÜ peahoone aulas filmi "Trail Baltic", kus saab kaamera vahendusel läbi käia tulevase Rail Balticu teekonna.


19. aprillil kutsusime EMÜ linnakus liikujaid avastama meie linnaku väliruumi võimalusi. Lõime pop-up puhkekoha spordihoone taha murule ja nautisime loengute vahepeal kaunist kevadilma.


Ürituse galerii siin.

29. aprillil korraldasime koostöös Kureeritud Elurikkusega (osa Taru 2024 Kultuuripealinna programmist) istutustalgud Vabaduse puiestikus, et muuta park elurikkamaks. Kaasa lõi umbes 40 tugengit ja linnaelanikku ning istutasime erinevaid salumetsa alustaimsetikku loovaid liike. Täname veelkord meie koostööpartnereid ja toetajaid, tänu kellele üritus toimuda sai:  VLND Burger, A. Le Coq, Elise Aed, Hansu Puukool, Räpina Aianduskool, Mahlamaailm, Kureeritud Elurikkus, Tartu 2024, Tartu Tudengipäevad, EMÜ Üliõpilasesindus/Student Union.


Ürituse galerii siin.

Maastikuarhitektuuri kuu võttis traditsiooniliselt kokku EMÜSi sünnipäev, kus vaatasime koos sõprusseltsidega tagasi aprillikuule, möödunud aasta tegemistele ja tegime uusi plaane. EMÜS sai sel aastal juba 24-aastaseks!

Aprillis seadsime ka üles näituse "Pingiprojekt 123", mis annab ülevaate EMÜSi projektist, mille käigus disainime EMÜ linnakusse puhkekohtade loomiseks tänavamööblikomplekti. Näitus toimus Metsamaja ll korrusel.


Oluline osa aprilli programmist oli ka üle Eesti gümnaasiumites meie eriala ja õppekava tutvustavad töötoad. Vaatasime ruumi läbi visandamise ja maketeerimise. Jõusime aprillis Pärnusse, Tallinna, Räpinasse, Paidesse ja mujalegi! 

Aprillikuu jookusl toimus traditsiooniline forokonkurss seekord visuaalikonkursi võtmes, kuhu olid oodatud lisaks fotodele ka muud põnevad visuaalid. Selleaastase konkursi pealkiri oli "Aegruum", mis  tõstatas linnaruumi ja aja suhte küsimused. Konkursi ülesanne oli kujutada nende omavahelist kooskõla (või selle puudumist), olgu see mineviku, oleviku või tuleviku kontekstis. Auhinnalised kohad valis žürii, kuhu kuulusid maastikuarhitektid Aljona Galazan ja Anna Wilczyńska ning urbanist Kadri Lind.


I koht ja eripreemia – “Igavene suvi”, Iris Epp Sildnik
Bombay Beach on kurb-naljakas näide, kuidas mingi koha tähendus võib nii kiiresti ajas muutuda: kunagine populaarne suvituslinn jäeti maha pea päevapealt, kui sealse järve vesi muutus suplejatele ohtlikuks.

Žürii kiitis tabavat foto ja autori kommentaari tabavat koosmõju. Foto kompositsioon ning metafooriline ja nostalgiline sisu andsid aimu nii kunagisest hiilgeajast kui kiirest hukust.

I koht – “tulevik.64.xfd“, Agnes Arumetsa
Teie ei tea mis tulevik toob. Äkki saab kesklinna tänavail sõita kanuuga? Liiklus kulgeb mööda taevateid? Meile olulised objektid suletud klaaskastides? Mina ka ei tea.

Žürii sõnul on töö visuaalselt tugev, mõjudes seeriana esitletult komplektsena. Kujutlusvõimet elavdav pilt ja küsimusi esitav alltekst panevad vaatajat ise mõtlema tuleviku linnaruumis toimuva üle.


III koht – “rohepööre“, Agnes Arumetsa
Äkki on rohepöörde tulemuseks üleni roheline maailm ja loodus jõuab meist rohepöördega ette.

Lisaks töö visuaalsele omapärale, kus kohtuvad realistlik arhitektuur ja abstraktselt kujutatud pehme ja voolav loodus, kiitis žürii töö puändikat alternatiiv-vaatenurka rohepöördele ja selle sisulist küsimuse püstitust: kas loodus vajab meid või meie loodust?

Palju õnne võitajtele ja täname spornsoreid, kes panid välja toredad auhinnad: MTÜ Arhitektuurikirjastus, ajakiri MAJA, Saiko, TYPA, Photopoint, EMÜ maastikuarhitektuuri õppetool!Suur tänu kõigile, kes aitasid maastikuarhitektuuri kuu üritusi ellu viia, nii tublidele emüslastele kui ka meie headele sõpradele-toetajatele!
Eelmine
EMÜS Taanis
Järgmine
EMÜSI ÜLDKOOSOLEK TOIMUB 30. MAIL

1 vastus

Drug City ist eine Gruppe von Drogenaktivisten, die erkannt haben, welche Vorteile verschiedene Drogen für die Gemeinschaft und die Welt im Allgemeinen haben. So haben wir verschiedene Drogenanbieter zusammengebracht, um dir Drogen wie MDMA Kaufen, LSD Kaufen, Kokain Kaufen, Ketamin Kaufen, Xanax Kaufen, XTC Kaufen, Amphetamin Kaufen, Cali Weed Kaufen, Haschisch Kaufen, Crystal Meths Kaufen, K.O.-Tropfen Kaufen und Diazepam Kaufen anzubieten. Wir bieten auch Dienstleistungen wie Assassin, Hacker, Führerscheine und Pässe. Buy Weed online UK Buy Weed Online. Klicken Sie auf jeden Link unten, um die verschiedenen Geschäfte zu besuchen

Wiet Kopen https://wiethuis.com/
Wiet Bestellen https://wiethuis.com/wiet-bestellen/
Cali Weed https://wiethuis.com/cali-weed/
Buy weed online UK https://weedmount.com/
Gras Kaufen https://thcgrashaus.com/
Weed Kaufen https://thcgrashaus.com/weed-kaufen/
Cali Weed Kaufen https://thcgrashaus.com/cali-weed-kaufen/
cannabis kaufen https://thcgrashaus.com/
thc kaufen https://thcgrashaus.com/
Gras Kaufen https://grashugel.com/
canabis kaufen https://grashugel.com/
thc kaufen https://grashugel.com/
Cali Weed Kaufen https://grashugel.com/cali-weed-kaufen/
weed kaufen https://grashugel.com/weed-kaufen/
Prix Beuh https://beuhferme.com/
Buy weed online https://allgreenestate.com/
Cali Weed Kaufen​ https://allgreenestate.com/cali-weed-kaufen/
gras kaufen https://allgreenestate.com/gras-kaufen/
Buy Weed Online https://euweedfarm.com/
cali weed kaufen https://euweedfarm.com/cali-weed-kaufen/
KOKAIN KAUFEN https://kokainhaus.com/
Kokain Preis https://kokainhaus.com/kokain-preis/
KO TROPFEN KAUFEN https://ko-tropfen.com/
Diazepam Kaufen https://ko-tropfen.com/diazepam-kaufen/
MDMA Kaufen https://drogenplatz.com/
LSD KAUFEN https://drogenplatz.com/lsd-kaufen/
Ecstasy Kaufen https://drogenplatz.com/ecstasy-kaufen/
Xanax Kaufen https://drogenplatz.com/xanax-kaufen/
Ketamin Kaufen https://drogenpalast.com/
Amphetamin Kaufen https://drogenpalast.com/amphetamin-kaufen/
crystal meths kaufen https://drogenpalast.com/crystal-meths-kaufen/
Williams Paul, 9. november 2023

Lisa kommentaar

Email again: