KAtusematk Tartul


24. aprillil külastab EMÜS koos 20 noorega Tartu kõrgemaid katuseid.

Tartu Toomkirikutorni vaateplatvorm

Tartu Toomkikik on üks suurimaid ning ainus kahe torniga keskaegne kirik Eestis. Kirikut hakati ehitama 13. sajandil ning seda  täiendati 16. sajandi alguseni. Viimasena valmisid kirikutornid. Liivi sõja ajal kirik purustati ning pole sestsaadik enam kirikuna tegutsenud. Alates 2005. aasta kevadest on tornid huvilistele avatud. Lisaks kaunile vaatele, mis avaneb toomkiriku kahelt vaateplatvormilt Tartule ja selle lähiümbrusele, saavad tornide külastajad tutvuda lähemalt Vana-Liivimaa ühe silmapaistvama tellisgootikaehitisega.

Tartu Tähetorni vaateplatvorm

Tartu tähetorn, omal ajal maailma astronoomia tähtsamaid keskusi, on Eesti teadusajaloo pärl. 2005. aastast kuulub Struve geodeetiline kaar UNESCO maailmapärandi nimekirja. Tähetornis saab lisaks suurepärasele linna vaatele, uudistada  püsinäitust astronoomia ja kosmose uurimisest. 

Plasku vaateplatvorm

Aastal 2013 avatud Plasku vaateplatvormilt on näha nii kesklinn, kust eristuvad Tartu raekoda ja kirikutornid, Emajõe-äärne ala ning Annelinna algus. Lisaks on katusel ka võrdluseks vaated pea sajanditagusest ajast koos olulisemate objektide lühikirjeldusega. Kõrguseks 51,3 meetrit.

Ühiselamu TORN katus

Ühiselamu Kreutzwaldi 52 ehk tudengikeeles Torn valmis 1977. aastal.  Kõrguseks 45,6 meetrit. 

Rattatuuri lõpetab pirukad ja tee EMÜSis. 

Üritusele registreerimine siin  (vaid 20 kohta).

FB üritus
Eelmine
19. sünnipäev
Järgmine
Vilistlaste kokkutulek + 20. sünnipäev

Lisa kommentaar

Email again: