Gen Mandre loeng säästlikest vihmaveesüsteemidest

Tänapäeva linnastunud ühiskonnas on suureks probleemiks suured kõvakattega alad, mis ei lase vett läbi. Sademed juhitakse üldjuhul otse kanalisatsiooni ning suurte vihmade ajal on sagedased nähtused lokaalsed üleujutused ning linnakeskkonna äravoolusüsteemid vaevlevad ülekoormuse all.
Mis saaks teha olukorra parandamiseks?

Gen Mandre käis kahel korral huvilistele rääkimas säästlikest vihmaveesüsteemidest. Loengud toimusid 5. aprillil Tartus EMÜSi ruumis ja 12. aprillil Tallinnas TTÜs.

Gen Mandre on firma 4people maastikuarhitekt. Tema suurimaks huviks ja sooviks on säästlikkuse populariseerimine ehituses ja maastikuarhitektuuris. Peale aktiivse säästlike sademevee süsteemide propageerimise on Mandre olnud Eesti Maaülikoolis toimunud Baltikumi säästlike sademevee tehnoloogiate kohandamise uurimustöös projekti koordinaator ning tegelenud muudegi sarnaste probleemidega.

Tartus jätkus arutelu veel inglisekeeles edasi, kui Eestit külastavad ERASMUSE tudengid rääkisid oma riigi veeprobleemidest. Juttu oli Jaapanist, Tšehhist ja Iraanist.

Oli tore näha, et mõlemal korral oli ruum täis huvitatud inimesi, kellele läheb korda parema ja säästlikuma tuleviku loomine. Aitäh!Eelmine
APRILL 2018
Järgmine
Tartu Veepuhastusjaam

Lisa kommentaar

Email again: