Ekskursioon Keila-Joale

Seoses maastikuarhitektuuri kuuga korraldasid EMÜSi Tallinna liikmed 24. aprillil õppereisi Keila-Joale ja Keilasse. Asjatundjatest õnnestus kaasa haarata maastikuarhitekt Ülle Grišakov ja dendroloog Olev Abner. Keila linna rohelust tutvustas meile abilinnapea Timo Suslov.

Hommik Keila-Joa mõisapargis algas mõnusa vihmasajuga ja kriiskava tuulega, millest loomulikult ükski meie looduslembene reisija ennast heidutada ei lasknud. Park oli sellest hoolimata imeilus oaas ning Ülle Grišakov ja Olev Abner moodustasid suurepärase sümbioosi – jalutuskäigul viidi meid kurssi nii pargidisaini, pargi ajaloo kui ka iga haruldase taimega, keda oma teekonnal kohtasime.


Mitu tundi värsket õhku ja rohelist ilu nautides möödus nagu linnutiivul ning oleks tahtnud ju veel jääda, arutleda ja imetleda. Aga ilm läks soojemaks ja kõhud muutusid tühjemaks, seega pidasime kiire lõunapausi kohalikku Keila toidukultuuri nautides ning suundusime edasi kohtuma Timo Susloviga. Kahjuks Keila linnaaednikku meil kaasata ei õnnestunud, kuid ka abilinnapea andis väga mõistliku ülevaate üldisest linna rohealade korraldusest ning jagas meiega telgitaguseid Keila jõepargi rajamisest.

Eelmine
Kanuumatk Emajõel
Järgmine
Installatsioon “AMFITEATER!”

Lisa kommentaar

Email again: